Aktuality
close.png, 1,5kB

Dnes 10.9.2019 definitivně sněmovna schválila nový zákon o znalcích.

Vážené kolegyně a kolegové,
dnes sněmovna schválila zákon o znalcích, odmítnutý senátem. Po podpisu prezidenta ČR vstoupí v platnost. Jedná se o rozsáhlé změny, během podzimu uspořádáme školení, zaměřené na nové změny. Od r. 2021 se tedy máme na co "těšit".
Ve shodě zde hlasovalo hnutí ANO a Piráti, zbytek hlasů dodala ČSSD.

Členům připomínáme povinnost uhradit členské příspěvky na rok 2019

Výzva pro členy našeho spolku - příspěvky na rok 2019 jsou ve výši 1 000,- Kč na NOVÝ účet 115-3720500277/0100, a to v termínu do 31.3.2019.
Variabilním symbolem je ideálně Vaše telefonní číslo na mobil pro případ, že by nebylo možné identifikovat platbu.
Děkuji.
Za výbor spolku Zd. Miller (602 433 451)

Dotazy a informace

Spolek soudních znalců České republiky


Dotazy a informace pro odbornou veřejnost

Dotaz:
Jméno:
E-mail:
Opište znaky z obrázku:
2.6.2016 20:08
Na jakém základě doporučujete SPÚ a zároveň rozhodujete o oceňování pozemků dle cen obvyklé, bez ohledu na zákon č.151/1997 Sb. ?!? Navíc prohlášení znalce, že jej nezajímá jak ÚP tak evidence pozemku na KN. Vše hodnotí dle svého vlastního zvážení de facto od stolu ... Navíc, když se nechá hostit přítelem, který je rovněž zahrnut do hodnocení parcel...
Karel Popper
30.5.2013 12:10
Dobrý den, jsem členka KSZ, ale ne Vaší sekce. Mohli by jste mi zpřístupnit Vaše stránky?
Petra Hralová
Odpověď:
Dobrý den Ing. Hralová,
děkuji za Váš projevený zájem o stránky naší sekce, bohužel neveřejná část (mimo registru nemovitostí) je určena pouze pro členy sekce Stavebnictví regionu Ještěd. Celostátní vedení naší komory nemělo zájem o naše zkušenosti s několikaletým provozem odborného webu, který je od začátku koncipován jako odborná názorová platforma s necenzurovanou obousměrnou komunikací. Jak jistě víte, před týdnem byly spuštěny oficiální webové stránky KSZ (nehodlám se na tomto místě vyjadřovat ke kvalitě ani k obsahu), problém propojení sekcí naleznete na těchto stránkách, v části diskusní fórum po přihlášení. Před 2 roky jsme nabídli spolupráci a zkušenosti s webovými stránkami pro sekce jednotlivým předsedům sekcí naší komory, bohužel bez odezvy. Je to škoda, protože propojení stránek odborně příbuzných sekcí by výrazně zkvalitnilo práci těch našich členů, kteří by o to stáli. Nabídka pro sekce samozřejmě trvá, je to naším dlouhodobým cílem. Takže pokud nás sekce Stavebnictví severní Morava osloví, jsme v tomto směru k dispozici otevřené spolupráci. Můžeme nabídnou několikaleté zkušenosti s praktickými problémy při vlastním provozu webu formou redakční rady, postřehy programátora webu se specifickou problematikou a "náturou" znalců jako uživatelů a zkušenosti tvůrce oceňovacích programů (jak úředních, tak tržních). Jsem přesvědčen, že odborné zázemí Vaší sekce má rovněž pro ostatní znalce co nabídnout.

Josef Slavíček, místopředseda sekce Stavebnictví region Ještěd
P.S. výdaje na zřízení webu si platí členové sekce z příspěvku, který nám zbyde po odeslání povinné části do Prahy a jedná o zlomek této částky.
Spolek soudních znalců České republiky

login
genet:0.156